Internat

Wszystkim uczniom (zasadniczej szkoły zawodowej oraz przysposabiającej do pracy) przysługuje bezpłatne zakwaterowanie na terenie Ośrodka. Młodzież może mieszkać w internacie we wszystkie dni nauki szkolnej, od poniedziałku do piątku.

Zakwaterowanie na terenie Ośrodka eliminuje wszystkie niedogodności  związane z codziennym dojazdem do szkoły. Uczniowie mieszkający w internacie nie spóźniają się na lekcje i nie muszą wstawać wcześnie rano, by zdążyć na autobus. Młodzież jest pod całodobową opieką, co rozwiązuje problem wagarów. Po zakończeniu lekcji młodzież udaje się na pełnowartościowy obiad do stołówki, a następnie ma czas na odpoczynek. Rodzice nie muszą codziennie odbierać swoich dzieci ze szkoły, nie martwią się również o ich bezpieczeństwo w czasie drogi „z” i „do” szkoły. Wychowawcy i pielęgniarka zatrudniona w Ośrodku dbają o zdrowie swoich wychowanków.

Młodzież mieszkająca w Ośrodku zajmuje kilkuosobowe, czyste i przytulne pokoje. Każdemu z uczniów przysługuje czysty komplet pościeli, szafka nocna, miejsce w zamykanej szafie ubraniowej. Po lekcjach młodzież spędza czas w dobrze wyposażonych świetlicach, w których odrabia lekcje, korzysta z komputera, Internetu, ogląda telewizję, słucha muzyki. Ponadto w internacie są organizowane ciekawe zajęcia dodatkowe, które odbywają się na terenie Ośrodka lub poza nim. W czasie wolnym uczniowie mogą korzystać z sali gimnastycznej, z sali rehabilitacyjnej, wychodzą na wycieczki, biorą udział w ważnych wydarzeniach lokalnych.

PODSUMOWUJĄC

W internacie młodzież otrzymuje:

• fachową i całodobową opiekę przez 5 dni w tygodniu,
  • całodzienne wyżywienie,
  • dobre i bezpieczne warunki do spędzania czasu po lekcjach,
  • możliwość uczestniczenia w dodatkowych zajęciach
    i wycieczkach.

Internat to doskonałe miejsce do:

• wypoczynku po nauce szkolnej,
  • nauki i wszechstronnego rozwoju,
  • nawiązywania znajomości z rówieśnikami,
  • rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

op. mgr Tobiasz Sut

Możliwość komentowania jest wyłączona.