Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych

Z okazji święta Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w dniach 29- 30 kwietnia 2013 r. odbył się Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych. Patronat honorowy nad Turniejem objęli m. in. Wojewoda Świętokrzyski, Prezydent Miasta Kielc, Marszałek Województwa oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty.
Uczniowie naszego Ośrodka oraz innych kieleckich szkół rywalizowali w dwóch kategoriach: w konkursie wiedzy o polskich symbolach narodowych i symbolach szkolnych, który odbył się w siedzibie ZSO nr 29 w Kielcach przy ulicy Zimnej 16 oraz w rywalizacji pocztów sztandarowych ze znajomości zasad musztry na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego w Kielcach przy siedzibie Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. Uczniowie wchodzący w skład pocztu sztandarowego naszego Ośrodka niespodziewanie zajęli I miejsce w konkursie wiedzy o polskich symbolach narodowych i symbolach szkolnych.
Umiejętności prezentowania sztandaru przez poczty sztandarowe na Wzgórzu Zamkowym oceniała komisja w składzie: prof. Adam Massalski, Janusz Knap –dyrektor Wzgórza Zamkowego, Elżbieta Czerwonka – dyrektor Samorządowego Ośrodka Metodycznego w Kielcach oraz Robert Mazur z Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. XIII Pułku Ułanów Wileńskich.
Najlepiej oceniono prezentację pocztów sztandarowych: Szkoły Podstawowej , Gimnazjum Katolickiego oraz Technikum Mechanicznego, natomiast nasz Ośrodek został wyróżniony przez prof. Adama Massalskiego nagrodą specjalną jury.

opracowanie i zdjęcia:
mgr Piotr Gozdek

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2012/2013. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.