Akcje charytatywne

Samorząd Uczniowski bardzo aktywnie uczestniczy w różnego rodzaju zbiórkach charytatywnych. Zbieraliśmy plastikowe nakrętki na pompę insulinową dla 3-letniego Tobiaszka. Nad zbiórką patronował Wojewódzki Dom Kultury.

Obecnie nakrętki są oddawane do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, gdzie za pieniądze uzyskane z ich sprzedaży kupowane są produkty spożywcze dla najbardziej potrzebujących rodzin  w województwie świętokrzyskim.

Na zdjęciu : dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury, P. Ewa Stradowska, p. Małgorzata Głowacka oraz uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 8

Samorząd Uczniowski od 3 lat aktywnie współpracuje z firmą „Reba”- Organizacja Odzysku S. A. i fundacją „ Fundacja Zielone Płuca Polski realizując Projekt „NASZA MISJA MNIEJSZA EMISJA””.

Uczniowie zbierają baterie do specjalnych pojemników

a następnie specjalnie zabezpieczone pudełka odbiera kurier, który zawozi je do firmy, do Warszawy. Co roku otrzymujemy od firmy „REBA” upominki w postaci koszulek, czapeczek plecaków.

12 pażdzernika 2010 roku Samarząd Uczniowski wraz z opiekunem uczestniczyli w spotkaniu w Starachowicach z paniami: Różą Thun ( posłanką na sejm ) oraz Janiną Ochojską ( prezes Polskiej Akcji Humanitarnej).

Tematem była budowa studni w Sudanie, gdzie po wodę trzeba iść kilometrami.

Puszczony był film, w jak skajnie trudnych warunkach mieszkają i żyją ludzie z Sudanu. Koszt wybudowania jednej studni to ok. 32 tys. złotych.

Wspólnie stwierdziliśmy, że Kielce wybudują swoją studnie i nazwią ją „STUDNIA ŚWIĘTOKRZYSKA”. Całą akcją w Kielcach będzie kierowała koleżanka z liceum im. Żeromskiego w Kielcach.

Na zdjęciu ( od lewej ): Janina Ochjska, Renata Skowron ( przewodnicząca Samorzadu Uczniowskiego), Monika Moczulis ( sekretarz  Samorządu Uczniowskiego ), Małgorzata Głowacka ( opiekun Samorządu Uczniowskiego)