PACZKOMATY – jak odebrać paczkę „krok po kroku”

Dawid, uczeń szkoły przysposabiającej, chciał kupić szkło ochronne do swojego telefonu. Niestety nie znalazł odpowiedniego w żadnym ze znanych mu sklepów. Dlatego na zajęciach z funkcjonowania postanowiliśmy zająć się tą sprawą. Najpierw kupiliśmy szkło w sklepie internetowym. Paczkę z naszymi zakupami odebraliśmy w Paczkomacie. Była to doskonała okazja do nauczenia się nowej umiejętności.

Aby dobrze przygotować się do skorzystania z Paczkomatu, całą procedurę przećwiczono metodą symulacji. Wykorzystano do tego celu specjalnie opracowane materiały graficzne. Następnie cała klasa udała się spacerem pod urządzenie do wydawania paczek. Każdy z uczniów mógł w praktyce wykonać kolejne kroki konieczne do odebrania paczki. Podczas cyklu zajęć poświęconych temu problemowi udało się zgeneralizować kilka umiejętności tj. czytanie, pisanie, wnioskowanie, korzystanie z telefonu, komputera, orientacja w środowisku.

Wsłuchanie się w bieżące potrzeby, podążanie za uczniami, bezpośrednie poznanie, eksperyment są nieocenione w pracy z młodzieżą ze szkoły przysposabiającej. Natomiast ich zainteresowanie i zadowolenie z osiągniętego sukcesu, bezcenne.

Opracowanie:
Tobiasz Sut
Zdjęcia:
Karolina Sut

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2017/2018. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.