Pracowitość, sukces i twórcza radość – zajęcia z przysposobienia do pracy

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy realizują praktyczne zajęcia przysposobienia do pracy w trzech pracowniach zorganizowanych na terenie Ośrodka. Obok pracowni gospodarstwa domowego oraz pracowni ogrodniczej i prac porządkowych, od wielu lat prężnie działa pracownia rękodzielnicza. To właśnie tu uczniowie uczą się podstawowych technik wytwórczych. Projektują, wytwarzają i ozdabiają przedmioty dekoracyjne i użytkowe. Planują również przeznaczenie swoich prac. Część z nich pozostaje w szkole i ozdabia pomieszczenia szkolne, inne sprzedawane są podczas świątecznych kiermaszów, ale zdecydowana większość przeznaczana jest na upominki dla rodziny, przyjaciół, osób zaprzyjaźnionych z naszą Szkołą. W pracowni rękodzielniczej powstają także piękne okolicznościowe dekoracje, które uświetniają większość uroczystości odbywających się w Ośrodku. Dużo pracy wkładamy w to, żeby zajęcia te nie tylko uczyły, ale również sprawiały Uczniom prawdziwą twórcza radość.

opracowanie i zdjęcia:
Iwona Młodawska

Mając na uwadze codzienne obowiązki Uczniów, przyszłą pracę zawodową oraz rozwój zainteresowań stworzyliśmy dobrze wyposażoną pracownię ogrodniczą i prac porządkowych. Uczniowie na co dzień opiekują się posadzonymi przez siebie roślinami. Nazwy roślin domowych i ogrodowych nie stanowią już tajemnicy. Z utęsknieniem czekamy na wiosnę, żeby ponownie zacząć sadzić, siać, plewić, kopać. Planowanie rozmieszczenia roślin w ogródku, na terenie Ośrodka, już w toku. Swoje piękne cechy osobowości takie jak pracowitość, cierpliwość, wytrwałość, dokładność i systematyczność Uczniowie kształtują uczestnicząc także w zajęciach porządkowych. Różnorodny poziom trudności umożliwia doświadczenie poczucia sukcesu, a przecież wszyscy uwielbiamy odnosić sukcesy.

opracowanie i zdjęcia:
Magdalena Lajfert – Giemza

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2017/2018. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.