Pomoc nie ma granic

Stowarzyszenie Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe prowadzi akcję „Pomoc nie ma granic”, której celem jest edukacja dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz zapobieganie wypadkom na obszarach wodnych. 01. 12. 2017 r., w naszym Ośrodku ratownicy wodni uczyli zasad udzielania pomocy przedlekarskiej. W akcję włączyli się piłkarze Korony Kielce, Radek Dejmek i Jakub Żubrowski. Zawodnicy demonstrowali techniki ratunkowe, udzielali też wskazówek naszym uczniom. Warto zaznaczyć, że w placówce jest wielu zagorzałych kibiców Korony regularnie uczęszczających na mecze. Spotkanie z idolami było dla nich wielkim przeżyciem. Piłkarze okazali się bardzo miłymi i skromnymi ludźmi. Chętnie rozmawiali z naszymi uczniami, pozowali do zdjęć, hojnie rozdawali autografy. Zasady i techniki udzielania pierwszej pomocy, ćwiczone wspólnie z popularnymi piłkarzami, zostaną zapamiętane.

Opracowanie:
Małgorzata Głowacka,
Andrzej Jończyk

Zdjęcia:
Małgorzata Głowacka, Karolina Sut,
Mateusz Kępiński – www.korona-kielce.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2017/2018. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.