Jarmark Bożonarodzeniowy

Nasza szkoła jest placówką, która aktywnie uczestniczy w działaniach o charakterze społeczno-kulturalnym. Ważne wydarzenia, rozgrywające się w przestrzeni społecznej środowiska lokalnego są nie tylko okazją do integracji społecznej, ale także możliwością prezentacji efektów pracy naszej młodzieży. W grudniu, tuż przed świętami, Urząd Miasta Kielce zorganizował na kieleckim Rynku Jarmark Bożonarodzeniowy. Podczas tak ważnego wydarzenia nie mogło zabraknąć naszej szkoły. We współpracy ze Stowarzyszeniem „My-Wy-Oni” oraz pod patronatem Spółdzielni Uczniowskiej „Słoneczko” zorganizowaliśmy stoisko z ozdobami oraz wypiekami świątecznymi. Stroiki, ozdobne świece, świeczniki, karty okolicznościowe, które można było nabyć po wyjątkowo atrakcyjnych cenach zostały wykonane w pracowni rękodzielniczej przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się ciasta, ciasteczka i pierniczki upieczone przez uczniów szkoły zawodowej w pracowni cukierniczej, funkcjonującej w naszej placówce.
Sprzedaż ozdób świątecznych i wypieków odbywała sie również na terenie szkoły. Dzięki temu nauczyciele, uczniowie i ich rodzice mogli zakupić niezwykle oryginalne i starannie wykonane wytwory naszej młodzieży. Docierały do nas informacje, że duża ich część została zakupiona z przeznaczeniem na świąteczne upominki dla rodziny i znajomych. Szczęśliwym nabywcom dziękujemy i gratulujemy świetnych wyborów!

Opracowanie i zdjęcia:
Iwona Młodawska

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2017/2018. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.