Dzień sportu w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1 w Kielcach

Jak co roku 1 czerwca w naszym Ośrodku odbył się „Dzień Sportu” obfitujący w wiele ciekawych wydarzeń i atrakcji. Każdy z uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy i Szkoły Zawodowej mógł wziąć udział w przynajmniej jednym działaniu, któremu oddawał się bez reszty. Młodzież mogła spróbować swoich sił w licznych konkursach o zróżnicowanej tematyce – począwszy od konkursu ortograficznego „Miszczu zostań mistrzem”, przez konkurs profilaktyczny, plastyczny, muzyczny, po konkurs cukierniczy „Cynamonowe węzełki”. Jak przystało na dzień sportu nie zabrakło gier i zabaw ruchowych, kręgli i przeciągania liny. Uczniowie mogli wziąć udział w „Kolorowym zawrocie głowy”, zrobić sobie tatuaż i makijaż oraz zjeść grillowaną kiełbaskę. Nie zabrakło też wydarzeń specjalnych, do których należy zaliczyć finał szkolnego turnieju bilardowego (podczas którego odbył się pokaz Mistrza Polski w Trikach Bilardowych, pana Ziemowita Janaszka i pana Karola Sudoła). Drugim ważnym wydarzeniem były „manewry strażackie”, połączone z pokazem wyposażenia najprawdziwszego wozu strażackiego z udziałem najprawdziwszej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej. Cała impreza odbywała się w miłej, piknikowej atmosferze, a zakończyła się wręczeniem nagród przez panią dyrektor Aldonę Bracichowicz za udział w konkursach oraz meczem koszykówki „uczniowie kontra nauczyciele”.

PS
Dziękujemy za przybycie na piknik uczniom z gimnazjum przy ulicy Jasnej i Szkolnej. Miło było Was gościć w murach naszej szkoły!

Opracowanie: Tobiasz Sut
Zdjęcia: Agnieszka Jaszczyk

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2016/2017. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.