Wycieczka do Jędrzejowa

30 maja 2017 r., szkolnym busem wybraliśmy się na wycieczkę do Jędrzejowa. Grupa składała się z uczniów klas przysposabiających do pracy: I A, III A i III D. Najpierw odwiedziliśmy najstarsze opactwo cysterskie na ziemiach polskich – Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka. W sposób przystępny zapoznaliśmy uczniów z historią klasztoru, działalnością zakonników oraz przybliżyliśmy postać bł. Wincentego – kronikarza, człowieka o wielkiej wierze i kulturze. Uczniów zachwycił barokowy wystrój kościoła, a zwłaszcza przepiękne organy. Następnie udaliśmy się Państwowego Muzeum im. Przypkowskich prezentującego głównie zegary słoneczne (600) i przyrządy astronomiczne. Zwiedzanie zostało wzbogacone zajęciami edukacyjnymi. Wyjątkowym eksponatem jest zegar słoneczny, z armatką strzelającą w południe. Uczniów interesowały też kieszonkowe zegary słoneczne. A nam, opiekunom, największą radość sprawiała ciekawość, którą dostrzegaliśmy w ich oczach.

Opracowanie:
Agata Wołowiec i Andrzej Jończyk

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2016/2017. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.