ROWEROWY RAJD GWIAŹDZISTY

Uczniowie naszego Ośrodka, wraz z ponad setką innych miłośników dwóch kółek, wzięli udział w środę, 10 maja, w Rowerowym Rajdzie Gwiaździstym, z Kielc do Borkowa. Trasę przejechała nie tylko młodzież i dzieci, ale także wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, której towarzystwa dotrzymywali dwaj utytułowani byli kolarze: Zbigniew Piątek i Tomasz Brożyna.
Uczestnicy rajdu wyruszyli na rowerach spod gmachu Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. Na jego czele znalazła się wojewoda, która chciała dać przykład zdrowego stylu życia. Celem rajdu była popularyzacja turystyki rowerowej, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży szkolnej.
Agacie Wojtyszek towarzyszyli: świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik, który lubi rowerowe wycieczki, oraz dwaj utytułowani kolarze – mieszkający w Bielinach, Tomasz Brożyna i wójt gminy Piekoszów Zbigniew Piątek. Oni również starali się zachęcić uczniów biorących udział w rajdzie do spędzania wolnego czasu na jednośladach.
Po dotarciu do Borkowa, zakończył się rajd, ale nie zabawa. Tam policjanci z komendy wojewódzkiej i miejskiej w Kielcach przygotowali konkursy z nagrodami oraz prezentację uczącą bezpiecznego poruszania się na drogach. Jednym z laureatów konkursów był Tomek Szyba z klasy I a.

Opracowanie i zdjęcia:
Piotr Gozdek

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2016/2017. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.