„WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA” – ratujemy życie dzieciom w Angoli

„Wszystkie kolory świata” to globalny projekt UNICEF, który jest realizowany w polskich szkołach. Do akcji zaproszeni zostali uczniowie, których zadanie polegało na własnoręcznym zaprojektowaniu i uszyciu szmacianych lalek. Każda z nich zyskała swoistą „tożsamość” – datę urodzin, imię, pochodzenie. Zostały one wystawiane na charytatywnych licytacjach, a za pozyskane środki zostaną zakupione szczepionki dla dzieci w Angoli. Warto dodać, że kampanię wspiera piosenkarka Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Cele projektu:

• kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postaw tolerancji i otwartości na inne kultury,
  • budzenie poczucia solidarności z potrzebującymi,
  • zebranie środków na ratowanie życia dzieciom w Angoli.

Jak informowaliśmy już wcześniej, nasza placówka włączyła się w IV edycję charytatywnej akcji UNICEF’u „Wszystkie Kolory Świata”. Uczniowie pod opieką nauczycieli i rodziców wykonali piękne, egzotyczne lalki przedstawiające dzieci z różnych stron świata. Powstało ich aż 20. Podczas organizowanego przez nasz ośrodek II Świętokrzyskiego Konkursu Bożonarodzeniowego dla młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych „Choinek blask”, zaproszeni goście, uczestnicy, rodzice i nauczyciele mogli podziwiać wystawę i wybierać najpiękniejszą szmaciankę. Następnie lalki trafiły na aukcję – zebraliśmy 2870 zł. Pragniemy gorąco podziękować wszystkim wykonawcom lalek, opiekunom, organizatorom aukcji, kupującym za hojność i wrażliwość serc. Świadomość, że przyczyniamy się do ratowania ludzkiego życia dała nam ogromną satysfakcję.

opracowanie: Irena Górczak, Andrzej Jończyk
zdjęcia: Agnieszka Jaszczyk

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2016/2017. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.