Relacja z konkursu „Choinek Blask”

Dnia 19 stycznia 2017 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Kielcach przy ul. Warszawskiej 96 odbyła się II edycja konkursu kolęd, pastorałek i utworów bożonarodzeniowych „Choinek blask”. Konkurs był przeznaczony dla uczniów uczęszczających do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego. Zgłosiło się ponad 50- ciu uczestników z ośmiu placówek. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: recytacja i śpiew. Czteroosobowe jury oceniając występ brało pod uwagę: opanowanie tekstu, muzykalność, wyraz artystyczny w punktacji od 1 do 7. Wyłoniono laureatów w obydwu kategoriach: pierwsze miejsce w kategorii śpiew zajęła Kinga Szcześniak ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Mniowie prezentując „Kolędę dla nieobecnych”, natomiast w kategorii recytacja pierwsze miejsce otrzymała Kinga Suchorab ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Kielcach przedstawiając obszerny fragment powieści Władysława Stanisława Reymonta „Chłopi”. Obie laureatki konkursu otrzymały tablety, albumy o św. Janie Pawle II, drobne upominki oraz słodycze. Ponadto przyznano trzy drugie oraz dwa trzecie miejsca w obydwu kategoriach, osiem wyróżnień oraz dwie nagrody specjalne. Każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział oraz nagrodę „pocieszenia”. Atrakcją konkursu był występ chóru ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego ze Starachowic oraz pizzerinki, wykonane przez uczniów z Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 8 z naszego Ośrodka.

Opracowanie:
Aldona Bracichowicz
Zdjęcia:
Agnieszka Jaszczyk

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2016/2017. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.