Gala Finałowa Konkursu „Ulotka sympatii… HIV/AIDS”

gala-finalowa-konkursu-ulotka-sympatii-hivaids-baneruŚroda 7 grudnia br. stała się dniem szczególnym dla uczniów kieleckich szkół ponadpodstawowych oraz ich opiekunów, którzy przybyli na galę finałową konkursu” Ulotka sympatii… HIV / AIDS”, która odbyła się w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta Kielce.

Konkurs ten, promujący zwiększenie świadomości oraz tolerancji wobec zakażonych i chorych, zorganizowany został przez kielecką Straż Miejską ze wsparciem Fundacji „Nadzieja Rodzinie”, Wydziału Edukacji, Profilaktyki i Pożytku Publicznego (Referat Promocji Zdrowia i Profilaktyki Urzędu Miasta w Kielcach) oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach. Wyjątkowość tego wydarzenia wynikała nie tylko z dużego zaangażowania laureatów konkursu w wykonanie zakładek lub ulotek sympatii wobec zakażonych wirusem HIV czy chorych na AIDS, ale i z możliwości wysłuchania prelekcji dr Edyty Laurman-Jarząbek dotykającej problematyki mitów i faktów w obrębie tego zagadnienia. Podczas Finału konkursu nasi uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, zaś w ręce laureatów miejsc na podium powędrował m.in. sprzęt elektroniczny.

Czy nasi Uczniowie są tolerancyjni wobec ludzi zakażonych wirusem HIV – TAK!!!
Świadczą o tym zdobyte przez nich nagrody w konkursie.

Benita Krzysiek – III miejsce
Bartłomiej Głuszek – Wyróżnienie Specjalne
Samanta Śmiech – Wyróżnienie za udział w konkursie
Sylwia Litwin – Wyróżnienie za udział w konkursie
Jacek Latkowski – Wyróżnienie za udział w konkursie
Wiktor Tkacz – Wyróżnienie za udział w konkursie

opracowanie i zdjęcia:
Dawid Łabuz, Michał Kozłowski

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2016/2017. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.