„Twoje dane – Twoja sprawa” – Ogólnopolski Program Edukacyjny Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych

giodo-logo-twoje-dane-twoja-sprawaW tym roku szkolnym nasz Ośrodek po raz pierwszy przystąpił do VII edycji Programu Edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych” organizowanego przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Warto też zaznaczyć, że w Kielcach jesteśmy jedyną szkołą zaangażowaną w realizację programu.
Inicjatywa skierowana jest do uczniów i nauczycieli. Pedagodzy w codziennej pracy skutecznie mogą przyczynić się do wzrostu świadomości uczniów związanej z ochroną swoich danych osobowych na co dzień. Kilku nauczycieli w naszej placówce zadeklarowało, że przeprowadzi lekcje w klasach na temat ochrony danych osobowych.

Materiały pomocne w prowadzeniu zajęć zostały opracowane przez zespoły nauczycieli – uczestników poprzednich edycji programu i udostępnione na stronie naszego ośrodka. W zakładce dla nauczyciela można znaleźć scenariusze lekcji, prezentacje oraz materiały dodatkowe takie jak: plansze, broszury, ulotki. Natomiast nasze propozycje tematyki zajęć oraz pomysły na prezentację treści związanych z ochroną danych osobowych zostały przedstawione w ramach spotkania WDN. Wszystkie te zasoby można wykorzystać do prowadzenia lekcji w formie niezmienionej, zmodyfikowanej lub stworzyć całkowicie autorski scenariusz.

W celu przedstawienia statystyk dotyczących tegorocznego programu wykorzystaliśmy informacje z prezentacji pani Anny Dudkowskiej (z Departamentu Edukacji Społecznej i Współpracy Międzynarodowej Biura GIODO).

Opracowanie:
Karolina Sut, Tobiasz Sut

twoje-dane-twoja-sprawa-1 twoje-dane-twoja-sprawa-2 twoje-dane-twoja-sprawa-3 twoje-dane-twoja-sprawa-4 twoje-dane-twoja-sprawa-5

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2016/2017. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.