Patissier & Chocolatier – Mistrzowie Nauczycielom Zawodu

Patissier & Chocolatier - Mistrzowie Nauczycielom ZawoduNauczyciele uczący uczniów w Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 8 w zawodzie cukiernik i kucharz nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje i doświadczenia. Biorą udział w różnego rodzaju projektach, szkoleniach w tym zakresie. Jednym z takich przedsięwzięć był udział w projekcie „Patissier & Chocolatier – Mistrzowie Nauczycielom Zawodu”.
Uczestnicy biorący udział w projekcie nabyli wiedzę i umiejętności związaną z aktualnie stosowanymi technologiami, zaawansowanym parkiem maszynowym i oryginalnymi recepturami z zakresu cukiernictwa. Zapoznali się ze specyfiką funkcjonowania zakładu cukierniczego, jego ofertą handlową oraz asortymentem wyrobów cukierniczych.
Każda grupa uczestników projektu najpierw brała udział w pięciodniowym przygotowaniu-przeszkoleniu do praktyk-zorganizowanym przez Stowarzyszenie Kucharzy Polskich w Pomorskiej Akademii Kulinarnej w Gdańsku, a następnym etapem była dziesięciodniowa praktyka w zakładzie cukierniczym T. Deker Patissier & Chocolatier w Sopocie. Praktyki odbywały się pod okiem niezwykle doświadczonych instruktorów – mistrzów cukiernictwa.
Szczegóły dotyczące projektu na stronie internetowej w załączonym linku

opracowanie:
Anna Stefańska

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2014/2015. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.