Uczniowie ZSZ na kursie „Dekorowanie tortów w stylu angielskim”

Kurs dekorowanie tortów w stylu angielskim (87)„Dekorowanie tortów w stylu angielskim”, to kolejne szkolenie zawodowe zorganizowane dla naszej młodzieży w ramach projektu Szkolny Inkubator Umiejętności. Tym razem nasze kroki skierowaliśmy do warszawskiej Akademii Tortownia. W szkoleniu wzięło udział 10 uczniów kształcących się u nas w szkole na kierunku cukiernik. Dzięki zaangażowaniu środków finansowych Europejskiego Funduszu Społecznego udało się zorganizować wysoce profesjonalny kurs, przeprowadzony przez uznaną w branży cukierniczej instytucję szkoleniową. Oprócz bezpłatnego udziału w warsztatach, młodzież miała zapewniony darmowy transport do Warszawy oraz posiłek na miejscu szkolenia.

baner informacja o współfinansowaniu 900x127Podczas warsztatów młodzież miała możliwość praktycznego poznania i utrwalenia różnych technik dekoratorskich, a także kompozycji dekoracji, doboru kolorów oraz optymalnego wyboru technik cukierniczych potrzebnych do wykonania efektownych tortów zdobionych w stylu angielskim. Po krótkim wstępie teoretycznym na temat lukru plastycznego i sposobie jego barwienia, uczniowie z werwą zaczęli obkładać makiety tortu masą cukierniczą, odciskać faktury na powierzchni lukru, formować dekoracje płaskie oraz cukrowe kwiaty. Na koniec wszyscy przystąpili do aranżacji autorskich dekoracji i wykończeni tortów.

Atrakcyjność i dostępność treści przekazywanych na szkoleniu, została zwiększona poprzez zastosowanie środków multimedialnych. Dzięki nim uczniowie oglądali projekcje zdjęć tortów oraz fotografie z targów cukierniczych. Natomiast poprzez zbliżenie przestrzeni roboczej każdy z uczestników szkolenia miał możliwość dokładnego śledzenia ruchów prowadzącego na każdym etapie pracy nad tymi małymi, cukierniczymi dziełami sztuki.

Do wszystkich niewątpliwych, profesjonalnych walorów szkolenia, należy z pewnością dopisać umiejętności dydaktyczne instruktorów, miłą atmosferę panującą podczas kursu oraz bezcenne zaangażowanie i zadowolenie uczniów.

opracował:
mgr Tobiasz Sut
z-ca Kierownika Projektu
Szkolny Inkubator Umiejętności

promocja ŚBRR - 900

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2013/2014, SIU - Szkolny Inkubator Umiejętności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.