Szkolenie dla blacharzy – naprawy zaprawkowe karoserii samochodowych

Kurs - Drobne naprawy punktowe i zaprawkowe  (40)Niektórzy miłośnicy motoryzacji traktują samochód jak swoją wizytówkę. Dmuchają na niego i chuchają, perfekcyjnie dbają o jego stan techniczny i nienaganny wygląd. Inni użytkownicy tych mechanicznych pojazdów dwuśladowych po prostu nie chcą, aby ich auto wyglądało jak zwykły „obdartus”. Niestety bliskie spotkania karoserii samochodowych z kamieniami spod opon, żwirkiem spadającym z jadącej przed nami wywrotki, bądź drzwiami otwieranymi przez sąsiada parkującego obok nas, narażają na wiele drobnych uszkodzeń. Wychodząc naprzeciw potrzebom swoich przyszłych klientów, nasi uczniowie z kierunku blacharz samochodowy brali udział w kursie zawodowym z wykonywania drobnych napraw punktowych i zaprawkowych.

baner informacja o współfinansowaniu 900x127

W dwudniowym kursie uczestniczyło 8 uczniów podzielonych na dwie grupy robocze. Podczas szkolenia młodzież miała okazję zapoznać się z teorią i praktyką wykonywania profesjonalnych napraw zaprawkowych. Szkolenie było realizowane w ramach projektu Szkolny Inkubator Umiejętności, finansowanego ze środków przeznaczonych na wdrażanie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Kurs był przeprowadzony przez specjalistyczne kieleckie Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „Barwa”. Dzięki dostępowi do najlepszych materiałów lakierniczych, sprzętu technicznego oraz doświadczonych instruktorów, uczniowie zdobywali cenne umiejętności zawodowe. Potwierdzeniem efektywności szkolenia były wyniki egzaminu weryfikującego stopień osiągnięcia założonych celów. Udział młodzieży w szkoleniu „Wykonywanie drobnych napraw punktowych i zaprawkowych” był bezpłatny.

opracował:
mgr Tobiasz Sut
z-ca Kierownika Projektu
Szkolny Inkubator Umiejętności

promocja ŚBRR - 900

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2013/2014, SIU - Szkolny Inkubator Umiejętności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.