Włoska pizza to specjalność naszych kucharzy, piekarzy i cukierników

Tuż przed końcem roku szkolnego piąta grupa uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 8 zakończyła udział w kursie zawodowym pizzermana. Podczas szkolenia młodzież z naszej szkoły miała możliwość poznania receptury i techniki przygotowywania sosów i ciasta pod pizzę włoską oraz samodzielnego wykonania kilku popularnych rodzajów pizzy. Kurs odbył się w jednej z bardziej docenianych przez podniebienia klientów, kieleckiej pizzerii „Pieprz i Bazylia”.

Podczas szkolenia główny nacisk został położony na kształtowanie praktycznych umiejętności potrzebnych do przygotowania wzorcowej pizzy. Uczniowie podzieleni na małe 4 osobowe grupy aktywnie uczestniczyli w każdym etapie przygotowania tej popularnej włoskiej potrawy. Wartością dodaną kursu była możliwość korzystania z najlepszych jakościowo składników oraz tradycyjnego pieca opalanego drewnem, przeznaczonego do wypieku pizzy. Niewątpliwie to wszystko sprawiło, że kurs cieszył się niebywałą popularnością wśród młodzieży uczącej się na kierunku piekarz, kucharz oraz cukiernik. W ramach kursu przeszkolono 20 uczniów, którzy chcieli wzbogacić swoje umiejętności zawodowe, wiążących swoją przyszłość i nadzieje na zatrudnienie z branżą gastronomiczną. Wsparcie udzielone przez Unię Europejską młodym ludziom z naszej szkoły w ramach projektu Szkolny Inkubator Umiejętności, na pewno przybliża młodzież do realizacji jej zawodowych celów.

opracował:
mgr Tobiasz Sut
z-ca Kierownika Projektu
Szkolny Inkubator Umiejętności

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2012/2013, SIU - Szkolny Inkubator Umiejętności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.