VII Spotkanie Integracyjne w Masłowie

W czerwcu minęła 22 rocznica wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Kielcach i Masłowie. Jest to szczególne wydarzenie w dziejach Ziemi Świętokrzyskiej. Duszpasterstwo Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, Urząd Gminy Masłów, Kuratorium Oświaty oraz Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach, pragnąc uczcić tę wyjątkową rocznicę, zorganizowało już po raz siódmy uroczyste Spotkanie Integracyjne dzieci i młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych z Kielc i województwa świętokrzyskiego.
W spotkaniu tym, które odbyło się 03.06.2013r o godz. 10.30 na lotnisku w Masłowie brali także udział uczniowie SOSW nr 1 w Kielcach wraz z Dyrekcją i nauczycielami. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej przez ks. biskupa Mariana Florczyka – inicjatora Spotkania Integracyjnego. Po Mszy Świętej odbyły się występy różnych grup dziecięcych i młodzieżowych oraz wspólna zabawa. Trzeba tu podkreślić, że kolorowe serca zrobione przez uczestników, piosenki, tańce, gorący posiłek i przede wszystkim mnóstwo radości z bycia razem towarzyszyły VII Spotkaniom Integracyjnym Osób Niepełnosprawnych w Masłowie.

opracowanie:
mgr Barbara Kozubek
zdjęcia:
mgr Agnieszka Jaszczyk

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2012/2013. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.