Kolejny rocznik naszych Absolwentów opuszcza mury Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 8 w Kielcach

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego klas zawodowych już za nami. Ta uroczystość zawsze wiąże się z silnymi emocjami – z jednej strony radość, a z drugiej żal i łzy wzruszenia. Kończy się pewien etap w życiu naszych uczniów, zaczyna ten najbardziej wymagający – dorosłość.
Plan zakończenia roku szkolnego nieznacznie różnił się od dotychczasowych. Apel tradycyjnie rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru, podniosłego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uroczysty charakter podkreślił zatańczony przez uczniów kończących szkołę taniec narodowy – polonez. Uczniowie systematycznie i wytrwale przez kilka tygodni przygotowywali się do pokazu tańca. Te godziny nauki uhonorowane zostały gromkimi brawami od zebranych na sali gości: Dyrekcji, grona pedagogicznego, rodziców, kolegów i koleżanek.
Przedstawiciele klas trzecich w kilku słowach wyrazili wdzięczność wszystkim za te lata wspólnie spędzone, za wpływ na wychowanie, kształtowanie kompetencji zawodowych, wskazywane perspektywy, za atmosferę szkolną, przyjaźń, wsparcie… To nie stres sprawił, że uczniom łamał się głos w czasie wystąpienia… Ciepłe i równie wzruszające były słowa pani dyrektor Eweliny Wiech. Przemówienie wysłuchane z dużym skupieniem, wzbudziło wiele pozytywnych odczuć, wspomnień i nadziei. Uczniowie wyróżniający się odebrali z rąk pani Dyrektor i swoich Wychowawców świadectwa, dyplomy i nagrody rzeczowe. Na koniec akademii uczennica klasy trzeciej Anna Czerwińska, obdarzona niezwykłym głosem – po raz kolejny ukazała swój talent wokalny. W tym czasie reprezentanci szkoły rozdali drobne upominki dla absolwentów przygotowane przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy.
Wspólne zdjęcie było dopełnieniem ceremonii.
Jeszcze raz życzymy absolwentom udanego startu kariery zawodowej.

opracowanie:
mgr Karolina Skuza

Film:
mgr Agnieszka Jaszczyk

Zdjęcia:
mgr Marcin Kałuża, mgr Tobiasz Sut

ZOBACZ FILM

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2012/2013. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.