Co się działo w StudioMuffo – relacja z pozalekcyjnych zajęć muzyczno – fotograficznych

We wrześniu 2012 roku wznowiło swoją działalność „Studio Muffo”, zorganizowane w ramach zajęć pozalekcyjnych dla młodzieży uczącej się w naszym Ośrodku. Podczas całego cyklu spotkań rozwijaliśmy swoje zainteresowania muzyczne i fotograficzne, podejmowaliśmy różnorodne, kreatywne i artystyczne działania twórcze. W artykule tym opisujemy najważniejsze wydarzenia z całorocznej działalność „Studia Muffo”.
Fotografia. W tym roku zaczęło się niewinnie od zmiany wizerunku szaf, urządzenia świetlicy z małym kącikiem muzycznym. A ponieważ zdjęcia osobistości muzycznych na szafach cieszyły się sporym zainteresowaniem stąd pomysł na plakat uczniów w podobnym charakterze przekształceń. Po pierwsze potrzebne były zdjęcia portretowe – taka też była tematyka początkowych zajęć. Następne spotkanie to obróbka wykonana w programie graficznym Corel. Zadanie nie było łatwe, ale możliwe do zrealizowania przy niewielkiej pomocy w postaci instruktażu nauczycieli i odrobinie cierpliwości ze strony uczniów. Obrazy przygotowane w zapisie JPG. łatwo umieścić na portalu społecznościowym, potem wystarczy tylko chwilę poczekać na „lajki” i komentarze. Kolejny etap – drukowanie – dostarczył sporo emocji. Okupowana drukarka nie nadążała z zamówieniami na portrety w różnych formatach. Ale udało się, każdy z zainteresowanych otrzymał to, co chciał. Teraz pozostało jedynie wydrukowanie autoportretów na papierze fotograficznym, podklejenie… i oto jest plansza ze wszystkimi w jednym miejscu.

Muzyka. Chętni uczniowie doskonalili umiejętności rytmiczne, korzystali z instrumentów, mieli szansę na ćwiczenia, ale też śpiew. Listopadowy wieczorek patriotyczny był dowodem na to, że piosenki trochę inne niż te słuchane na co dzień w radio, też potrafią cieszyć i co najważniejsze – da się je śpiewać przy gitarach i congach.
W grudniu MUFFO kolędowało na Wigilii w Ośrodku, zaprezentowaliśmy też nowe propozycje kolęd i pastorałek, przygotowane na coroczny Festiwal Kolęd i Pastorałek w Skarżysku Kamiennej. Wyjazd na festiwal jak zwykle atrakcyjny: bożonarodzeniowa atmosfera, życzliwe słowa organizatorów, ciekawe nagrody, znajomi. Warto podkreślić, że tym razem nie możemy narzekać na brak zdjęć z imprezy. Przeszkolony co do obsługi aparatu i sztuki robienia zdjęć – Mariusz zachowywał się niczym profesjonalny fotograf.

Oprócz naszych stałych spotkań muzycznych, plenerów fotograficznych, wspólnego śpiewania na kocykach rozłożonych na ośrodkowym korytarzu, zaznaczyliśmy swoją obecność na dwóch ważnych wydarzeniach kulturalnych. Pierwsze z nich to „Pojedynek na głosy” zorganizowany w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach z udziałem drużyny Andrzeja Piasecznego z programu telewizyjnego „Bitwa na głosy”. Drugie, to Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Kozienicach. Naszą gwiazdą reprezentującą Ośrodek w obu tych wydarzeniach, była świetnie śpiewająca, sympatyczna i doceniana przez jury oraz widownię – Ania Czerwińska.
Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć. Uwaga: jest ich naprawdę dużo !

Opracowanie
oraz prowadzenie zajęć w „Studio Muffo”
mgr Karolina Skuza,
mgr Tobiasz Sut

Zdjęcia i film:
Uczestnicy zajęć muzyczno – fotograficznych
„Studio Muffo”

ZOBACZ FILM Z WYSTĘPEM ANI CZERWIŃSKIEJ

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2012/2013. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.