Marzena na Mitingu w Kwidzyniu

W dniach 25-28 kwietnia 2013 r. w Kwidzyniu na Terenach Rekreacyjno-Wypoczynkowych „Miłosna” odbył się Pomorski VIII Ogólnopolski Mityng Jazdy Konnej Olimpiad Specjalnych.
To jedno z najtrudniejszych wyzwań stojących przed niepełnosprawnymi sportowcami. Wymaga pokonania wielu barier, samozaparcia i ciężkiej pracy. Efekty potrafią zachwycić i pokazać, że niepełnosprawność nie musi ograniczać, a może mobilizować do pokonywania przeszkód. Zawody trwały dwa dni i wzięło w nich udział kilkudziesięciu jeźdźców. Ich celem jest między innymi popularyzacja jazdy konnej jako dyscypliny, którą mogą uprawiać osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Zawody to także podsumowanie sportowców z całorocznych zajęć z hipoterapii. Nie zabrakło tradycyjnego ceremoniału olimpijskiego, w tym wciągnięcia flagi Olimpiad Specjalnych na maszt. Sportowcom tradycyjnie już towarzyszyli strażnicy miejscy, zrzeszeni w światowej organizacji „Bieg z pochodnią”. Sędzia główny zawodów, uważa, że zawodnicy nie mieli łatwego zadania- poziom trudności był wysoki. W jednym z konkursów zawodnicy mieli do pokonania dziewięć przeszkód. Musieli wykazać się dużymi umiejętnościami. Najpierw jadą w kłusie, później jest przejście do stępa i ponownie muszą zakłusować. To sprawia sporo trudności…
Województwo świętokrzyskie reprezentowała nasza uczennica Marzena Musiał, która zdobyła IV miejsce w biegu z przeszkodami oraz IV miejsce w wyścigu sztafet, a także nasza absolwentka Martyna Piątek.

Opracowanie i zdjęcia:
mgr Łucja Niewadz

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2012/2013. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.